úterý 25. října 2016

Fotbal: V Hostěradicích číhá nebezpečí!

S varovně vztyčeným prstem posílám naše "zlaté hochy" do příjemného, ale nevyzpytatelného fotbalového stánku v Hostěradicích. Domácí Družstevník vypadá na první pohled "jako by do pěti neuměl počítat", ale pozor: opak je pravdou!
Drtivé nástupy do poločasů jako vystřižené z učebnice "blitzkriegu" jsou vesměs velmi nebezpečné a než se soupeř rozkouká, už loví míč ze sítě. Naposledy se o tom přesvědčili i hráči vedoucího týmu OP z FK Znojmo B.
Hostěradice se po počátečním nemastném neslaném začátku vzchopili a snaží se vydrápat z nebezpečného pásma sestupu, v němž ještě momentálně trčí! A já se ptám: "Proč bychom to museli být zrovna my, na kom by si zchladili žáhu a sbírali cenné body???"

O posledních zápasech obou soupeřů se na webu OFS Znojmo psalo toto:

FK Znojmo B-Hostěradice 7:3 (3:1). Lídr soutěže vstoupil do utkání lehkovážně, hostům umožnil několik nebezpečných akci, ze kterých využili jen jednu, další kryl gólman Kotáb. Domácí díky střelecké pohotovosti přesto první poločas vyhráli po gólech Burdy, Bendy a Rolníka. Za Hostěradické skóroval Fiala. Ani vstup do druhé půle se Znojemským nevydařil, trestem bylo snížení Vostřelem ve 47. minutě. Rozhodnutí přinesla 60. minuta a branka Černého, která hosty zlomila. Domácí dalšími góly Helingera, Černého a Dufka dokráčeli k očekávanému vítězství. Poslední slovo v zápase měl autor první branky Hostěradic Marek Fiala.
Božice-St. Petřín 1:1 (0:1). Zápas dvou vyrovnaných soupeřů skončil zaslouženou remízou. Hosté šli do vedení v 9. minutě, kdy chybu domácích využil pohotový Milan Popelka. Božice vyrovnaly brzy po zahájení druhého poločasu, když si Milan Kašpárek srazil střelu Karla Vávry do vlastní sítě. V napínavém závěru domácí důležitý bod uhájili. Před 130 diváky dobře řídil P. Nikolai.